.fluid_container { margin: 0 auto; /* aling centered */ width: 100%; max-width: 900px; overflow: hidden; }

Saç Egzamasına Dikkat !

Egzama (dermatit) vücudu örten cildin her yerinde görülebilir. Genelde çıkış noktalarına göre sebepleri farklı olabilir. Egzama sık görülen bir deri hastalığı grubudur. Yapılan istatistiklere göre, tüm deri hastalıklarının %15-25'i egzamalı ya da ekzamatöz dermatitli hastalardır.

Saç derinizde pul pul dökülme, kızarıklık ve kaşıntı olarak ortaya çıkar ve diğer adıyla 'Seboreik Dermotit' olarak da bilinir. Genel olarak kullandığımız kozmetik saç bakım ürünlerinden alerjik durumların ortaya çıkmasına neden olur.  Bu alerjiler saç derisinde sedef hastalığı, kaşınma ve deri kuruması gibi sonuçlar getirebilir. Erken tanı ve tedavi için sizleri Hastanemize Dermatoloji polikliniğimize davet ediyoruz. Alanında uzman doktor kadromuz ile muayene ve tedavi dahil olmak üzere tahilden sonuca kadar tüm sağlık hizmeti ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Saç Egzaması Belirtileri:

Saçlı deride kırmızılık
Pul pul dökülme
Fazla yağlanma
Yoğun kepek
Nemlilik
Kabarcık
Kaşınma

Saç Egzaması Sebepleri:

Kuaförlerde kullanılan kimyasallar
Saç şekillendiriciler
Hava Kirliliği
Aşırı terleme
Saç boyaları
Kapatıcılar
Şampuanlar
Kremler

2 yorum:

  1. Oğlumu dermatoloğa götürdüm tedavi uyguladı ama çare olmadı. kesin tedavisi var mı? Kesin tedavisini veya tedavi edecek doktorun adını bilen varsa bana yazabilir mi, lütfen? kayamur@hotmail.com

    YanıtlaSil
  2. Bendede var lütfeen yardım ediiiin

    YanıtlaSil