.fluid_container { margin: 0 auto; /* aling centered */ width: 100%; max-width: 900px; overflow: hidden; }

Fazla yağlarınız sizi güzelleştirebilirSon yıllarda gençleşmek ve güzelleşmek için hastalarımızın en sık başvurduğu estetik uygulamalar; Dolgu-Botox ve yağ enjeksiyonu uygulamalarıdır.

Yüzünüzdeki ince kırışıklıklar ve çökmelerden kolaylıkla kurtulabildiğiniz bu yöntemler sayesinde yorgun ve yaşlı görünümünüzden kurtulup daha canlı ve diri bir cilde kavuşmanız artık çok kolay.


Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonunda, kişinin karın, basen, bacak bölgesi gibi fazlalık yağlanması olan bir bölgeden alınan yağ dokusunun, ihtiyaç duyulan bölgeye transfer edilmesi işlemidir. Genellikle yüz bölgesinin gençleştirilmesi için kullanılan bu yöntemle; göz altı çizgilenmelerinin düzeltilmesi, kaşların belirginleştirilip kaldırılması, derinleşmiş yanak ve dudak çizgilerinin düzeltilmesi ve elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi gibi dolgu maddesi gereken her bölgeye başarı ile uygulanmaktadır.

Ayrıca yağ transferi esnasında transfer edilen yağ dokusu ile birlikte hücrelerde bulunan büyüme faktörleri ve kök hücreler sayesinde, transfer yapılan bölgede canlanma, ciltte gençleşme ve parlaklık sağlanmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Nerelerde Kullanılmaktadır?

- Yüzdeki kırışıklık ve çizgilerin tedavisinde
- Göz altı torbaları ve çizgilerinin tedavisinde
- Göz altı morluklarının tedavisinde
- Kaşların belirginleştirilmesi ve kaldırılması
- İnce ve zayıf olan dudaklar yağ enjeksiyonu ile daha dolgun, daha çekici hale getirilebilir,
- Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi
- El sırtının gençleştirilmesi
- Kalçanın belirginleştirilmesi
- Bacaklardaki düzensizliklerin düzeltilmesi
- Diğer tüm estetik ameliyatlarla kombine olarak
- Yüz gençleştirilmesi ve profiloplasty yani yüz kontürlerinin düzeltilmesi işlemlerinde kullanılmaktadır.


Yağ Alınması Nasıl Yapılır?

Alınacak olan yağ dokusu, küçük enjektörler yardımı ile vücuttan çekilmektedir. Bu işlem esnasında vücutta herhangi bir kesi ya da dikiş atılması gibi bir uygulama gerekmediğinden işlem sonrasında herhangi bir yara izi kalmaz.
Alınacak yağ miktarına bağlı olarak bu işlem lokal anestezi ile yani sadece o bölgenin uyuşturulması ile yapılabilmektedir. İstenilen durumlarda işlem genel anestezi ile de gerçekleştirilebilir.

Normal Hayatıma Ne zaman Dönebilirim?

Yağ enjeksiyonu işlemi çok ağrılı bir işlem değildir. Uygulamadan iki gün sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Yağ enjeksiyonu yapılan bölgede 1-2 hafta süre ile ödem olabilir.


Alınan Yağların Kalıcılığı Ne kadardır?

Transfer edilen yağlarda genellikle 1 yılın sonunda sadece %25'lik bir kayıp söz konusudur. Geri kalan yağ dokusu ise çok daha uzun yıllar kalıcılığını korumaktadır. Bazı hastalarda istenilen dolgu miktarına göre ikinci bir seans gerekebilmektedir.


0 yorum:

Yorum Gönder